Cynamonowy pęczak najlepszą potrawą Mazurskiego Święta Kaszy

Cynamonowy pęczak najlepszą potrawą Mazurskiego Święta Kaszy

Kętrzyńska restauracja Kardamon zdobyła puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie na potrawę z kaszy. Konkurs odbył się minionej soboty, w ramach Mazurskiego Święta Kaszy.

 

Danie, które zdobyło uznanie jurorów, to cynamonowy pęczak z gęsią piersią i puree z czerwonej kapusty.

– Zamierzamy wprowadzić zwycięską potrawę do naszej karty dań – mówi Jarosław Moczarski, właściciel restauracji. – Zapraszam więc do Kardamonu i to nie tylko miłośników kaszy.

Podczas pierwszej edycji Mazurskiego Święta Kaszy można też było spróbować oraz kupić wyroby lokalnych przetwórców zdrowej żywności. Cześć artystyczną imprezy wypełniły koncerty Mazurskiej Kosaczewiny i zespołu Wilkołek, a gwiazdą wieczoru był Rudi Schuberth.

rm

 

Zdjęcie: Kucharze restauracji Kardamon podczas przygotowywania potrawy konkursowej. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
2Komentarz
  • baranski
  • Dodano 25 lipca 2016

  wole mięso niz kasze i mi nie powie ze kasza dobra

  Odpowiedz
  • Przeczytane
  • Dodano 31 lipca 2016

  Facebook, Maria Janicka, 18 lipiec o 10:19 ·
  W Kętrzynie obchodziliśmy święto, którego bohaterem była KASZA .Władze miasta i województwa zorganizowały Kaszy taką fetę o jakiej tylko pomarzyć mogą najwięksi polscy bohaterowie. Świętowano cały dzień a na koniec Kasza została uczczona hucznymi fajerwerkami. Niejeden zastanawiał się czym sobie zasłużyła Kasza na swoje święto ?
  Otóż zasłużyła sobie tym, że ją w Rastenburgu i okolicach zaborcy i okupanci nasi lubili ją jadać, przed wojną. Gdyby kasza należała do ulubionych polskich potraw to niestety ani burmistrz , ani marszałek województwa Kaszą by sobie głowy nie zawracali .Władze Niemiec dołożyły w tym roku 22 mln euro do propagowania niemieckiej zafałszowanej historii i pruskiej kultury na polskich ziemiach, które im odebrano za wywołanie II wojny światowej i wymordowanie dziesiątków milionów ludzi. Niemcy dzięki takim nakładom mają coraz więcej sprzymierzeńców we władzach Warmii i Mazur, które pomagają im ogłupiać Polaków.
  (Uzupełnienie: Burmistrzem Kętrzyna jest K.W. Hećman, jednocześnie Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Kętrzynie, który ma chrapkę na stołek marszałka województwa. Dlatego ryje pod obecnym Marszałkiem, Panem G.M. Brzezin, długoletnim działaczem PSL)

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *