Chcesz zostać strażakiem? Zgłoś się i spróbuj swoich sił

Chcesz zostać strażakiem? Zgłoś się i spróbuj swoich sił

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie planuje zatrudnienie nowych strażaków do służby przygotowawczej. Chętni powinni się spieszyć, gdyż zgłoszenia przyjmowane są tylko do 13 lipca.

 

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do służby w KP PSP w Kętrzynie jest posiadanie obywatelstwa polskiego, wykształcenie minimum średnie (świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości lub dyplom ukończenia studiów), dobre warunki zdrowotne i psychofizyczne, niekaralność za przestępstwo w tym przestępstwo skarbowe, korzystanie w pełni z praw publicznych.

– Osoby, które chciałyby podjąć służbę w straży pożarnej proszone są o osobiste  zgłoszenie się wraz z dokumentami do sekretariatu komendy, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30  lub przesłanie dokumentów pocztą – wyjaśnia Szymon Sapieha, zastępca komendanta powiatowego PSP w Kętrzynie. – Kandydatów, którzy spełniają wszystkie powyższe kryteria i którzy chcieliby podjąć ciekawą, ale i ciężką, odpowiedzialną służbę serdecznie zapraszamy.

O szczegółach naboru można też dowiedzieć się z tablicy ogłoszeń w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie, strony internetowej KP PSP w Kętrzynie (tutaj), strony internetowej KW PSP w Olsztynie (tutaj). Dodatkowe informacje można uzyskać w kętrzyńskiej komendzie, pod numerem telefonu  751 71 16 lub 751 71 36.

red

 

Zdjęcie: Strażacka służba niemal każdego dnia niesie kolejne wyzwanie. Fot. Archiwum

Podobne artykuły
3Komentarz
  • zbyszek
  • Dodano 9 lipca 2017

  Pamiętam pierwszy telewizor w Kętrzynie,który był w świetlicy straży pożarnej potem w PSSie.Jak można było w sali wypełnionej po brzegi wypełnionej oparami dymu papiersowego śledzić mecze piłkarskie,bokserskie itd przy tak maciupeńkich ekranach i wszyscy wyrażnie widzieli pomimo totalnego zaśnieżenia obrazu.

  Odpowiedz
  • Henryk
  • Dodano 10 lipca 2017

  Radnych zapisać do straży wykształcenie mają właściwe intencje też może tam im lepiej pójdzie w działalności społecznej na rzecz mieszkańców…..

  Odpowiedz
  • Adam
  • Dodano 10 lipca 2017

  A ten Borys to jeszcze jest czy wyjechał do Bartoszyc?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *