Brytyjczyk chciał obejrzeć pociąg z Rosji. Mimo zakazów, wszedł na pas drogi granicznej

Brytyjczyk chciał obejrzeć pociąg z Rosji. Mimo zakazów, wszedł na pas drogi granicznej

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali mandatem karnym obywatela Wielkiej Brytanii. 59-latek, podając się za „miłośnika kolejnictwa”, wszedł bez pozwolenia na pas drogi granicznej.

 

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Barcianach zauważyli poruszającego się po pasie drogi granicznej mężczyznę i pozostawiony w miejscu niedozwolonym samochód osobowy. Patrol przystąpił do legitymowania nieznajomego, którym okazał się 59-letni obywatel Wielkiej Brytanii.

– Mężczyzna tłumaczył, że jest „miłośnikiem kolejnictwa” i chciał wykonać kilka zdjęć pociągu wjeżdżającego z Rosji do Polski – poinformowała Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG. – Został on ukarany mandatem karnym za niedostosowanie się do zakazu ruchu w obu kierunkach, a także za wejście na pas drogi granicznej.

Mundurowi po raz kolejny apelują o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy też spacerowania w okolicach granicy państwowej. Funkcjonariusze przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych, np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy też z bliska obejrzeć słupy graniczne Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne, określone w kodeksie karnym lub kodeksie wykroczeń. W zależności od okoliczności czynu, są one zagrożone karą grzywny do 500 zł bądź karą pozbawienia wolności do trzech lat.

red
Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
5Komentarz
  • Jarema
  • Dodano 31 lipca 2017

  Nie można mu było dać pouczenia? Ech ta prymitywna pogoń za statystykami …

  Odpowiedz
  • Jan
  • Dodano 31 lipca 2017

  Jedz w Bieszczady tam u pograniczników pełna kultura , pouczą i wytłumaczą. Inni ludzie !

  Odpowiedz
  • Ola
  • Dodano 1 sierpnia 2017

  Spółdzielcy, którzy płacą ponad 100 zł za ogrzewanie łazienki, przepłacają. Powinni wystąpić do spółdzielni o zwroty pieniędzy. Jak? Wiedzą członkowie spółdzielni, którzy to zrobili.
  http://bezcenzury.ketrzyn.pl/

  Odpowiedz
   • J23
   • Dodano 1 sierpnia 2017

   OLA , a co ma do tego Brytyjczyka Twoja Spółdzielnia ??? Dziewczyno pisz na temat .Już sie boję ,że z tym Brytyjczykiem to wina Hećmana

   Odpowiedz
  • TKM
  • Dodano 1 sierpnia 2017

  Raczej Niedziółki i Krasińskiego toż to teren powiatu

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *