Główna Wydarzenia Bojkot! Radni z opozycji nie przyszli na sesję
51

Bojkot! Radni z opozycji nie przyszli na sesję

Bojkot! Radni z opozycji nie przyszli na sesję
0
51

Nie doszła do skutku 50. sesja Rady Powiatu Kętrzyńskiego, zwołana na czwartek, 10 sierpnia, w trybie nadzwyczajnym. Na sali obrad, gdzie miało dojść do głosowań nad inwestycjami, zabrakło radnych tzw. „jedenastki”, czyli opozycyjnych wobec starosty i zarządu powiatu.

 

– Dzisiejsza sesja miała dotyczyć bardzo ważnych inwestycji we wszystkich gminach naszego powiatu – zwrócił się do gości Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński. – Niestety, jak widać nie ma kworum, nie ma dyskusji, nie możemy procedować uchwał, które pozwoliłby na pozyskanie środków unijnych. Najwyraźniej radni z „jedenastki” nie chcą w tym uczestniczyć…

 

Cały artykuł w piątkowym (11 sierpnia) wydaniu gazety: tk-logo

 

 

 

Zdjęcie: Radni z „jedenastki” nie pojawili się na czwartkowej sesji. Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(51)

 1. Jak taka ważna to chwila to trzeba było wpierw rozmawiać z radnymi a nie czekać do końca.Tu potrzebny jest doradca dla Pana starosty ale taki życiowy człowiek.

  1. Już niedługo wybory, po co ten rabat w ogole? Pogonimy pajaców niech się zajmą swoimi biznesami. Wowczas zobaczymy czy robia to dla naszego dobra i czy sa zależni od władz miasta i powiatu?

     1. No i po co te złośliwości? Żeby trochę ulżyło? Nie byłem na sesji ponieważ w tym czasie przebywałem w szpitalu po poważnej operacji. Nie popieram bojkotowania jakichkolwiek prac w radzie. Co do mojego garażu to faktycznie od biedy można by w nim zamieszkać. Pozdrawiam.

  1. Moje stanowisko w sprawie dotacji na inwestycje w szpitalu jest jasne od początku kadencji. Zaniedbania z poprzednich kadencji są tak ogromnie, że należałoby przeznaczać do 5 mln. zł rocznie. Problem w tym aby w tym samym projekcie uchwały nie znajdowały się przedsięwzięcia nie do przyjęcia dla większości radnych. Co do szpitala to nie widzę lepszego w okolicy.

   1. W poniedziałek w godzinach wieczornych w Barcianach dało się odczuć nieprzyjemne zapachy. Miejscowi mówili, że pochodzą one z miejscowej oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w samym centrum miejscowości. Sugerowali aby w tej sprawie zwrócić się do Pana HJM o pomoc co czynię.

 2. Takie są reguły DEMOKRACJI ,że Rządzi większość a mniejszość czyli „8 ” może tylko skamlać i utyskiwać.
  Poddajcie się z klasą jeśli ją jeszcze macie i nie męczcie siebie i nas .To jest skandal co robi ” 8″ na czele z Niedziółką i Krasińskim a raczej nic nie robi, za nasze pieniądze trzyma się kurczowo stołków i uważa , że jest niezastąpiona.

   1. Rządzi ale raczej udaje ,że rzadzi Zarzad ze wsparciem mniejszościowej „8” i takie są efekty tego rządzenia .
    Niedziółka ne ma zdolności koalicyjnych , jest zakładnikiem PIS-u .

 3. Panie Redaktorze z porządku obrad sesji nadzwyczajnej, zamieszczonego na stronie starostwa, nie wynikało, że mają być podejmowane uchwały w sprawie ważnych, jak Pan pisze, inwestycji. Porządek dotyczył zmian w budżecie i wieloletniej prognozie. Redakcja otrzymała do wiadomości tylko porządek sesji. Skąd wobec tego takie chlapanie o ważnych inwestycjach”. Chyba tylko po to, by pokazać, jaka to 11 jest nieodpowiedzialna.Z drugiej strony nie rugał Pan 8, że na poprzedniej sesji nie wzięli udziału w głosowaniu. Teraz pewnie w odwecie 11 zrewanżowała się 8. Po drugie, czy niezbyt często sięga się po zwoływanie sesji tzw. nadzwyczajnych. To ma być sytuacja nadzwyczajna. Czy wniosek zarządu powiatu o zwołanie sesji był rzeczywiście zasadny? Niech Pan wysili się i zbada zasadność zwoływania sesji w powiecie w trybie nadzwyczajnym. Sam Pan zobaczy, że po ten tryb zwoływania sesji sięga się zbyt często w sprzeczności z przepisami.

  1. Wysili się hahaha …
   Wysiłek wiadac w felietonach redaktora więc proszę bez takich wysilen bo nie wytrzymamy ze śmiechu. Przecież wiadomo kto i dlaczego podkreca atmosferę.

 4. No mozna padnąć ze smiechu kiedy od wprowadzenia komputeryzacji są ludzie,którzy do dziś korzystają z zakładowych meilii.Po prostu nie wiedzą,że to kosztuje.

    1. Raczej nie kindersztuba tylko zasady pisowni. Kindersztuba to staranne wychowanie wyniesione z domu rodzicielskiego lub przesadna grzeczność na pokaz. Mi też zdarzają się błędy lub wątpliwości i wtedy sprawdzam w internecie.

 5. lsy panstwowe czy gminno miejskie,moze wrocmy do ery tartakow i wiezby mazurskiej dachowej,bo gorka poznaska wiatrolomy i pokrzywy,cztery mostki i sciezka nad guberem z malej litery dopuki plynie kasa z uncjyji

 6. Łysy zdradził koleżanki i kolegów i siedzi sam jak piesek. A gdzie j twój honor Andrzeju? Zrezygnować z mandatu radnego powinieneś i dalej włóczyć sie po Gierłoży jak pseuoprzewodnik!

 7. A co „8” może ? to jest zbieranina bez żadnych zasad , umiejętności i wiedzy do robienia prywatnie kasy.
  Zdrajcy z PSL-u – 5, PIS – 2 i jeden czerowny z SLD łączy ich szmal nie żaden plan działania dla mieszkańców , co Oni zrobili do tej pory , no co ?

  1. Nie podniecaj się tak chłopie bez wąsów może Zosia Rączkowska by ci pomogła ! ! ! jeżeli tak bardzo to ciebie obchodzi to jesteś jednym z nich wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę ?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *