Główna Na Sygnale Bohaterska postawa pograniczników. Pomogli rannemu w wypadku drogowym

Bohaterska postawa pograniczników. Pomogli rannemu w wypadku drogowym

Bohaterska postawa pograniczników. Pomogli rannemu w wypadku drogowym
0
19

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej udzielili pomocy pieszemu, który został potrącony przez osobowe BMW.  Mundurowi zabezpieczyli też miejsce wypadku i kierowali ruchem do czasu przybycia służb ratunkowych.

 

Jak poinformowała por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG, do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór (12 marca) na drodze krajowej nr 61 w okolicach Nieporętu. Funkcjonariusze z W-MOSG byli świadkami potrącenia młodego mężczyzny. Natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku i udzielili rannemu pierwszej pomocy.

– Poszkodowany miał liczne obrażenia głowy, był nieprzytomny – dodaje Mirosława Aleksandrowicz. – Funkcjonariusze sprawdzili czynności życiowe rannego i ułożyli go w pozycji bezpiecznej.

Do czasu przybycia służb ratunkowych pogranicznicy kierowali ruchem. Po przybyciu karetki pogotowia, nieprzytomny poszkodowany został zabrany do szpitala.

red

Komentarze(19)

 1. Też mi bohaterstwo to jest obowiązek udzielić pomocy . Udzielili pomocy czyli położyli na boku a może tez powinni przykryć czymś poszkodowanego pytam się pięknie.

  1. to taka służba, która utrudnia zyskowny handel Polaków z Rusami i za to jeszcze bierze kasę od tych, których zubaża i którym utrudnia życie…

 2. Może warto lepiej popatrzyć obecnej władzy na ręce. Co się dzieje w urzędzie miasta, w starostwie, w gminie, czym obecnie zajmuje się sitwa…Dziennikarskie uciekanie w bezpieczne tematy.

  1. Bardzo słuszna uwaga. Niestety etyka lokalnego dziennikarstwa została zastąpiona kalkulacją ekonomiczną i kasą od tej sitwy…

 3. I dlatego super się zachował jak się okazało że to był a zła decyzja. Nie każdy potrafi , zaufał zawiódł się i zrobił porzadek8. Szacun. Ty nigdy nie zawiodłem się na ludziach ketrzyniaku?

   1. Traz to już chyba kurs na miasto przyjęty na dobre. Wywiad z hećmanowymi starostami. Felietony Rypiny zastąpione fekalietonem Żukowskiego. Czyli umarł król, niech żyje król… Ech, etyka dziennikarska.

 4. Taka mija refleksja dobrze , że jest chociaż garstka prokuratorów którzy mają cywilną odwagę aby powiedzieć NIE . Powtarzam po raz kolejny NIE pojazd uprzywilejowany (kolumna) nie ma prawa taranować innych uczestników ruchu bo jadą z kacykiem ! ! ! . Jakby ktoś zastanawiał się czy nie mam miesięcznicy to nie mam jeszcze – chodzi mi o wypadek szydłowej

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *