Główna Informacje Będzie remont kętrzyńskiego zamku
10

Będzie remont kętrzyńskiego zamku

Będzie remont kętrzyńskiego zamku
0
10

Kętrzyński zamek zostanie poddany gruntownemu remontowi. Wartość projektu to ponad 6,5 miliona złotych, z czego niemal 5,6 mln zł wyniesie dotacja, jaką Miasto pozyskało z RPO.

 

– Projekt w swym zakresie obejmuje między innymi: konserwację murów obronnych zamku krzyżackiego, roboty budowlane polegające na ociepleniu dachu, wymiana okien, remont drzwi zewnętrznych, modernizacja ogrzewania i prace elektryczne – poinformował Karol Lizurej, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kętrzyn. – Ponadto zamek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprzez zakup odpowiedniego wyposażenia. Będą to między innymi: gumowe chodniki, system multimedialny i interaktywny, system audio deskrypcji dla osób niewidomych.
W ramach realizacji projektu zaplanowano też zakup ekspozycji, ram wystawienniczych, systemu nagłośnienia i oświetlenia przenośnej sceny dla muzeum i biblioteki oraz zestawu nagłaśniającego.

Realizacja projektu rozpocznie się 11 stycznia przyszłego roku, a zakończy 20 grudnia. Całkowita wartość zadania to 6 670 771,19 zł, z czego 5 576616,95 zł wyniesie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.1.1. Dziedzictwo kulturowe.

red

 

Zdjęcie: Kętrzyński zamek od dziedzińca. Fot. Mariusz Kwiatkowski

Komentarze(10)

 1. Dlaczego Starostowie Niedziółka i Krasiński nie pozyskali środków z RPO na remont basenu przy ul.Poznańskiej a resztę pewnie dołożyłaby ta „wredna „11 .
  Co Rypina nie mówił ? przecież on wszystko wie najlepiej i wcześniej. a co robiła „8” = Zdrajcy +Pisiory +czerwony z SLD
  P.S. Niedziółka prawdopodobnie wyjechał na narty.

 2. Obu nikomu nie przyszło do głowy zmienić utwardzenie dziedzińca np. Hecbruk z gumowym chodnikiem. Remont murów obronnych obok zamku ale przy loży i parkingu mury grodu też się sypią.

 3. Och Karol ! co te mury dają ? Trzeba było ulicę Daszyńskiego poprowadzić prosto od olejków przez mury i parking , a parking przenieść na drugą stronę ul. Traugutta / bardziej funkcjonalny / a nie 2 metry od Loży , która pęka . Samochody ciężarowe kręcą serpentyny przy Loży i Starostwie.Teren przy Starostwie ,Banku,Urzędzie Skarbowym ,Loży urządzić jako deptak lub parking.

   1. Zakłady produkcyjne znajdują się w centrum miasta i samochody ciężarowe muszą do nich wjechać i wyjechać czy ul. Skłodowskiej czy Pileckiego.
    Kętrzyn nie leży przy 7 czy 16 a nawet 63 żeby go z daleka omijać.

  1. Deptak lub parking? Czyli dokładnie dwie przeciwstawne formy zagospodarowania przestrzennego. Chyba że zakładasz panie szofer, że na deptak „na dziko” i tak wjadą samochody, a przez parking ludzie będą przechodzić na skróty. Kretyństwo godne polskiego urzędnika. Brawo.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *