Główna Wydarzenia Będzie plaża w Czernikach!
37

Będzie plaża w Czernikach!

Będzie plaża w Czernikach!
0
37

Za rok będziemy mogli skorzystać z „ucywilizowanej” plaży w Czernikach, w gminie Kętrzyn. To efekt wytężonej pracy urzędników, ale też umowy o dofinansowanie, którą 31 lipca wójt gminy Kętrzyn zawarł z marszałkiem województwa.

 

Zagospodarowana plaża powinna służyć mieszkańcom Kętrzyna i okolic już latem przyszłego roku. Plażowicze będą mogli skorzystać m.in. z placu zabaw, dwóch boisk do siatkówki plażowej, drewnianych wiat z miejscem na grilla i ognisko oraz budynku z zapleczem sanitarnym. Ważnym elementem plaży będzie też pomost w kształcie litery „c”, wyznaczający granicę bezpiecznego kąpieliska.

– „Zielone światło” dla plaży w Czernikach to ogromny sukces, ale też duży wysiłek moich współpracowników – mówi Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn. – Cieszę się, że już niebawem mieszkańcy naszej gminy oraz nasi sąsiedzi i turyści, będą mogli skorzystać z ucywilizowanej plaży.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 1 577 737,01 zł. Dofinansowanie unijne, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020, wyniesie 1 181 588,27 zł…

 

Cały artykuł w piątkowym (4 sierpnia) wydaniu gazety: logo_rgb

 

 

 

Zdjęcie: Paweł Bobrowski nie kryje zadowolenia z dofinansowania, które pozwoli na realizację budowy nowoczesnej plaży w Czernikach.  Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(37)

 1. Plaża tuż pod nosem, można choćby pieszo iść z Kętrzyna. Super☺ Hecman niech sie zastanowi jak wytlumaczy mieszkańcom 1,5 mln wpompowane w Przystań…

  1. Docelowo 3 miliony wpompowane i to na cudzym terenie.
   Nigdy tego nie odzyskamy.
   W tym roku już są duże straty!
   Sprawa nadaje się do prokuratury?

 2. No i to jest właśnie wójt z prawdziwego zdarzenia. Tak trzymać! Brawo! Mam nadzieję że w przyszłych vwyborach będzie starał się dostać do powiatu. Wymarzony starosta.

 3. Masz racje. Wyczyn to z kasy miasta 3 mln wpakowac w obcy teren… Pozyskanie 85% środków na modernizacje i rewitalizacje plaży w Czernikach to nie wyczyn… Panie Wójcie gratulacje! Jezioro jest,plaża od lat ale dopiero dzięki Panu będzie plaża z prawdziwego zdarzenia. Super☺ juz sie nie mogę doczekać.

 4. Brawo Wójt!! To świetny pomysł. Kiedyś działała lata temu i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jednak zawsze była bardziej dzika niż cywilizowana i bezpieczna. Teraz w końcu będzie!!!
  A wy wszyscy którzy piszecie te obelgi pod adresem wójta czy redaktora jesteście skończonymi idiotami ! Wstawcie zdjęcie ! Podpiszcie się z imienia, nazwiska i wtedy ubliżajcie! Prostaki !

  1. Droga Mariolu spokojnie nie podniecaj się tak ulżyj sobie są różne sposoby .Czytam i oczom nie wieżę cyt. ” To efekt wytężonej pracy urzędników ” itd a to panowie urzędnicy pieniążki za coś biorą czy pracują charytatywnie ?
   Kwota też mi się wydaje całkiem spora . Może tak szacowni urzędnicy uchylą rąbka tajemnicy i pochwalą się na co wydadzą tyle kasy ? .Gmina Srokowo wybudowała ośrodek i jakoś nikt nie pisał o wytężonej pracy urzędników.
   Pozdrawiam

 5. ale ty durna i niecywilizowana ,plaża już jest ,nie widzisz na fotce że pierwszy plażowicz już jest ? to co jeszcze tam robic ,plaża jest

  1. a ty tępy jak cała ta klakieriada pięknego sławusia . nie ubliżaj kobiecie gamoniu i pogódź się że sławuś i wasze interesiki to już nie wróci

 6. Przykład wójta Gminy Kętrzyn pokazuje, że młodzi dają radę na poważnych stanowiskach. Czas na zmiany w mieście Kętrzyn. Krzysztofowi Wiesławowi czas podziękować i niech rządzą młodzi.

 7. Prezes TBS L. Krzyżanowski ocenił byłego Prezesa A. Książka?
  Leszek Krzyżanowski – Prezes Zarządu TBS w Kętrzynie, po objęciu stanowiska w 2016, w obszernym wywiadzie ocenił stan spółki. Na pytanie redaktorów „Gazety w Kętrzynie”:
  „Jakie są pierwsze pańskie wrażenia po zapoznaniu się z sytuacją w KTBS?”
  odpowiedział:
  „No niestety, zastałem dokumenty regulujące funkcjonowanie Spółki, regulaminy, zaszeregowania i wynagrodzenia sprzed 8-10 lat. Rozumiem, że z wynagrodzeniem różnie bywa, ale jeżeli najniższe wynagrodzenie wynosi 900 zł to jak najszybciej trzeba to podnieść do poziomu najniższej krajowej. Roboty jest naprawdę sporo, a ludzie też nie za bardzo chcą zmian. Trzeba zmienić organizację zarządzania i pracy tych osób, oraz zaangażowanie ich do pracy.”
  ZOBACZ:
  http://bezcenzury.ketrzyn.pl/
  Co tak krytycznie oceniał Prezes Leszek Krzyżanowski,

   1. Obawiam się, że pan Kulas wejdzie w układ z każdym kto da mu stołek. Najpierw wychwalał Rypinę, a teraz prezesa od Hećmana, no to o co chodzi? Rypina nie załatwił mu niczegp to teraz gra spółdzielnią. Zastanawiam się tylko czy pan Rypina jest aż taki uczciwy że się nie układa, czy tylko taki głupi że nie potrafi?

    1. A gdzie w tyn tekście jest nazwisko Kulas albo Rypina?
     Cały wywiad z Prezesem Krzyżanowskim jest w Gazecie i tam szukaj prawdy.

 8. A ten Krzyzanowski to przypadkiem nie koleś Hećka z peselu? To Heni i Stasiowi nie przeszkadza już kolesiostwo i zatrudnianie ludzi z Olsztyna ?? Nie będzie już takich pytań na sesjach?

 9. Z tego co ja słyszałam, to płace obciął obecny prezes i co za bzdury tu wypisujecie?
  Pani Henryka i kulasek z rafałkiem w tle, to już całkiem wam odwala. Najpierw jakieś opowieści wymyślacie, potem konta fikcyjne i próbujecie ośmieszać tych co coś dobrego robią a w rezultacie to ośmieszacie samych siebie. Nie każdy robi karierę, wam się nie udało i czas się pogodzić.

  1. To że jesteś Bez Rozumu nie upoważnia do przekręcania nazwisk. Nazwisko Kulasek piszemy z dużej litery ale w tym kontekście inna osoba i nie mieszka w Ketrzynie. Imię Rafałek a właściwie z racji wieku Rafał także piszemy z dużej litery.

   Ile klas szkoły podstawowej skończyłeś?
   Kto Cię w domu uczył kulturalnego zachowania?

 10. A ja osobiście obawiam się, że pan Kulas wejdzie w układ z każdym kto da mu stołek. Najpierw wychwalał Rypinę, a teraz prezesa od Hećmana, no to o co chodzi? Rypina nie załatwił mu niczegp po dobrej zmianie, to teraz gra na spółdzielnię. Zastanawiam się tylko czy pan Rypina jest aż taki uczciwy że się nie układa, czy tylko taki głupi że nie potrafi? Nie chcę go oceniać zawczasu, ale też nie chcę kolejny raz marnować swojego głosu na następnego dupka.. Zresztą czy Rypina będzie startował na burmistrza, czy tylko robi takie wrażenie i wode z mózgu ludziom?

  1. A gdzie w tyn tekście jest nazwisko Kulas albo Rypina?
   Cały wywiad z Prezesem Krzyżanowskim jest w Gazecie w Kętrzynie i tam szukaj prawdy.

 11. Brawo panie Wójcie.poprawcie jeszcze stan przejazdu kolejowego przez który będziemy przejeźdzac jadąc na plażę. W końcu prawdziwy Wójt

 12. Panie WÓJCIE prosze o zabranie śmieci rozrzuconych wokół pojemnikółw i oczyszcenie przepełnionych koszy w Czernikach na samym widoku , na zakręcie o dużej oponie od ciagnika przy koszu nie wspomnę.Osobnym tematem jest wykoszenie chwastów wokół zbiornika PPOŻ przy głównej trasie do Gierłoży także w Czernikach . A tak wogóle to mieszkańcy Czernik dbają o swoje posesje, natomiast Pan Wójt j/w. Mówimy o wielkim suksesie ,inwestycjach a tu proste drobne sprawy goście widzą i idą w świat.Nie jest to żadna złośliwosc ale troska o opinię naszej okolicy ,wczoraj jechałem i osobiście ten „WSTYD ” widziałem .

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *