Aktywizacja społeczna w Reszlu. Druga młodość seniorów i chęć do działania

Aktywizacja społeczna w Reszlu. Druga młodość seniorów i chęć do działania

Ponad stu emerytów z gminy Reszel wzięło udział projekcie aktywizacyjnym osób starszych. Projekt był realizowany przez Fundację Archipelag Innowacji Społecznych, przy udziale Gminy Reszel i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Reszlu.

 

Projekt był realizowany od marca do grudnia ubiegłego roku. W tym czasie jego uczestnicy wzięli udział w szesnastu działaniach, na które składały się warsztaty w zakresie wzrostu umiejętności samoorganizacji, e-wykluczenia, nauki języka angielskiego czy organizowania wolontariatu. Przeprowadzono też zajęcia z zakresu finansów i ekonomii, tańca i śpiewu, turystyki (nordic walking, rowery), zajęć fitness na basenie oraz jogi. W czasie realizacji projektu seniorzy odwiedzili też Gołdap, Rapę i Stańczyki.

– Uczestnicy projektu byli bardzo aktywni – mówi Mirosław Bogdanowicz, koordynator projektu w Reszlu. – Dzięki temu program został zrealizowany w pełnym zakresie. W efekcie realizacji projektu nasi seniorzy pracują dziś nad powołaniem stowarzyszenie, które miałoby prowadzić między innymi Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jak dodaje Mirosław Bogdanowicz, to właśnie interesujące formy zagospodarowania czasu wolnego seniorów przez udział w projekcie zainspirowały ich do aktywności społecznej.

Oprócz Reszla, w projekcie finansowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, uczestniczyły też Bartoszyce, Bisztynek oraz Sątopy Samulewo. Głównym koordynatorem projektu był Tadeusz Zapadka, prezes Fundacji Archipelag Innowacji Społecznych, a niepodważalny wkład w realizację projektu wniosła też Elżbieta Jabłonka, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Reszlu.

rm

 

Zdjęcie główne: Aktywizacja społeczna to także wycieczki krajoznawcze i rekreacja. Fot. Mirosław Bogdanowicz

Podobne artykuły
4Komentarz
  • ciocia
  • Dodano 28 stycznia 2018

  i ani słowa o Michałku? … a prawda ferie jeszcze.

  Odpowiedz
  • zbych
  • Dodano 28 stycznia 2018

  W ksiązce Erwina Kruka znalałem fakt,że Reszel słynął ze złotnictwa,zakładów metalowych,kowalskich i produkcji tkanin.O oświacie i nauce prowadzonej przez zakonników i siostry Katarzynki nie wspomnę.

  Odpowiedz
   • Rusałka leśna
   • Dodano 28 stycznia 2018

   Zbysiu Ty jak zwykle błyszczysz :*
   Marysia na pewno jest z Ciebie dumna xd

   Odpowiedz
  • J 23
  • Dodano 29 stycznia 2018

  Dajcie spokój starszym ludziom z Reszla , niech robią co chcą , kogo to obchodzi ? ale hit !

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *