Główna Kętrzyn Akcja NURD – policja przyjrzy się zachowaniu pieszych, ale nie tylko
1

Akcja NURD – policja przyjrzy się zachowaniu pieszych, ale nie tylko

Akcja NURD – policja przyjrzy się zachowaniu pieszych, ale nie tylko
0
1

Policjanci kętrzyńskiej drogówki prowadzą we wtorek, 13 lutego, działania związane z
bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji NURD policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

 

– Policyjne działania NURD mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach, zarówno kierujących, jak i pieszych – poinformowała mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

W ramach akcji stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Komentarze(1)

  1. I czego wy z miasta robicie wiochę ucząc zakładania odblasków w terenie zabudowanym. To spowoduje dalszy wzrost liczby roszczeń kierowaczy wobec pieszych. Lepiej nauczcie się policyjni ignoranci Prawa o Ruchu Drogowym, bo wasza działalność w wielu miejscach potwierdza waszą niewiedzę i może być przyczyną zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *