600 zgłoszeń w ramach mapy zagrożeń. To narzędzie, które pomaga mundurowym

600 zgłoszeń w ramach mapy zagrożeń. To narzędzie, które pomaga mundurowym

Od blisko roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymali 600 zgłoszeń, z których blisko 36% zostało potwierdzonych. Dotyczyły one głównie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców aut i niewłaściwego parkowania.

 

Priorytetem działań policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Dzięki „Mapie”, która funkcjonuje już blisko rok, mieszkańcy naszego powiatu oraz całego kraju mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone, z kolei Moja Komenda umożliwia w bardzo szybki sposób znalezienie swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę policji. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Tworząc KMZB Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz policji zależało, aby
funkcjonariusze byli bliżej mieszkańców. Dlatego też przygotowali aplikację Moja Komenda, która zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8. tysięcy dzielnicowych z terenu kraju. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak i Moja Komenda nie służą do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z oficerem dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

źródło: KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Pies z Muminem
    • Dodano 14 października 2017

    Radny Pipina już dawno mówił o mapie zagrożeń i opisał to na swoim blogu. Tylko Radny Pipina jest poza układami i ma mój głos .

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *